Reportáž ITT Tour 2005

První ročník proběhl v komorní atmosféře a měl nějaké dětské nemoci. Zásadní chybou bylo zjištění, že ne každý nahlášený účastník, bude také účastníkem aktivním.

Prostě přijela polovina lidí.

Nicméně jak v hospodě před startem samotným:

Tak i po příjezdu do cíle, jsme si tento víkend myslím náležitě užili. Kde všude jsme byli, můžete vyčíst z přiloženého itineráře, kterýžto vám budiž vodítkem, pokud byste chtěli někdy pošontat po Moravě a nevěděli kudy kam :-)

Jak je vidět, trasa byla volena tak, aby piloti nejen okusili řádnou trasu s pěkným povrchem a příjemnými zátočinami, ale taky něco viděli. Tento obsah jsem poté dále zdokonalil v ročníku 2006 :-)

Celá akce byla situována do Veverských Knínic, do srubu a hospody kamaráda Přeháňky, který ač nakoupil a očekával mnohem početnější skupinu, postaral se o nás i v takto omezené sestavě a nutno mu touto cestou znovu poděkovat jak za noční odvozy na ubikace, tak za výborné maso, pivo a další pochutiny.

Vítězem tohoto ročníku - i když jak už bylo řečeno, není to vůbec důležité - se stal Rostik na své archaické CBR 500. Kupodivu nejslabší stroj ve startovním poli se díky inteligenci a taktice svého řidiče postavil na stupeň nejvyšší a slavil tak úspěch (ve své kariéře však poslední, bo byl vzápětí vyměněn za velkého bandita).

Překvapením večera byl příjezd vysokorychlostního stroje vietnamské provenience, jehož pilot, lehce ofouknut podzimním deštíkem nezvládl navigaci z chorvatského pobřeží a byl proto lehce rozezlen. Po několika drincích a působením hřejivých loučů z krbu se linoucích se ovšem začlenil do hovoru a pro příští ročníky tak byla jeho účast zachována.